Bez kategorii

Czy z opryszczką można iść do dentysty?

Opryszczka — każdy ją zna. Jest to problem bardzo powszechny, z którym zmaga się znaczna część społeczeństwa Odpowiemy dziś na pytania takie jak to, czy z opryszczką można iść do dentysty, czy opryszczka a zabieg stomatologiczny się nie wykluczają i co najważniej co można, a czego nie można z opryszczką. Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł pozwoli wam na odpowiedź na pytanie: czy z opryszczką można iść do dentysty? Czy opryszczka a usuwanie zęba się nie wykluczają? Zaczynamy dzisiejszą dawkę wiedzy o stomatologii!

 

Opryszczka a wizyta u stomatologa

 

Na samym początku warto zastanowić się nad tym jak powstaje sama opryszczka. Otóż wirus, który odpowiedzialny jest za pojawienie się opryszczki, to przenoszony drogą kropelkową wirus Herpes Simple 1. Wbrew pozorom, kontakt z nim nie jest tak trudny, a czasami wystarczy napić się z butelki naszych znajomych czy nawet użyć tej samej pomadki i voila — opryszczka może pojawić się w okolicach naszych ust. Najgorsze jest to, że sam wirus pozostaje w organizmie do końca życia, a jeżeli nie jest w aktywnej postaci, to nie daje żadnych objawów.

 

Zastanówmy się więc, czy opryszczka a wizyta u stomatologa nie wykluczają się nawzajem. Otóż jak się okazuje, tak, a odpowiedź na pytanie, czy z opryszczką można iść do dentysty brzmi — kategorycznie nie! Wynika to z tego, że każdy zabieg stomatologiczny to niejako ingerencja w okolice ust, a gdy dojdzie do wystąpienia opryszczki, skóra staje się niezwykle wrażliwa. Wystarczy przecież jeden niefortunny ruch, a pęcherzyk z zakażonym wirusem płynem może zostać przeniesiony na inne tkanki. Opryszczka stanowi także zagrożenie dla samego stomatologa, który po kontakcie z wirusem może sam zarazić się opryszczką. Jest to absolutnie zbędne i niepotrzebne zagrożenie zdrowia specjalisty, mającego leczyć nasze zęby.

 

Opryszczka a zabieg stomatologiczny

 

Co jednak w sprawie opryszczki w połączeniu z zabiegami z zakresu stomatologii? Otóż weźmy za przykład relację opryszczka a usuwanie zęba. Jest to niezwykle groźne. Gdy podejmiemy się zabiegu takiego jak ekstrakcja zębów, to narażamy się na bardzo poważną dolegliwość jaką jest wystąpienie opryszczki wewnątrz jamy ustnej i co gorsza gardła. Opryszczka wykształcona w tym obszarze może nie tylko znacząco utrudnić spożywanie pokarmów ale też co najważniejsze – bardzo ciężko o jej odpowiednie wygojenie. Warto nie narażać pacjenta na dalsze występowanie opryszczki. Zalecamy natomiast to, aby przełożyć wizytę i poczekać aż występująca w okolicach ust opryszczka zniknie, co znacząco ułatwi leczenie. Dopiero po takim czasie i stosowaniu lekarstw wygaszających opryszczkę można ponownie umówić się na wizytę u stomatologa. Nie ma co kusić losu!

 

Określmy więc ostatecznie odpowiedź na pytanie, czy z opryszczką można iść do dentysty — absolutnie nie. To wszystko po to, aby zapewnić wam zdrowie na długi czas, wolny od opryszczki, spowodowanej wirusem HSV1. Poczekajcie więc na to, aby wyleczyć opryszczkę i poprawić ogólny stan naszego zdrowia!