Co-to-jest-grill-na-zeby
Bez kategorii

Co to jest grill na zęby? Sprawdzamy!

Grill na zęby to ozdobne nakładki wykonane z reguły ze srebra, platyny lub złota. Zwyczaj noszenia takich nakładek został zapoczątkowany przez amerykańskich raperów w latach 80′.

Grill na zęby – charakterystyka

Grill na zęby po po raz pierwszy pojawiły się w USA pod koniec ubiegłego wieku. Zagraniczni twórcy muzyki rap zapoczątkowali trend, który utrzymał się do dzisiejszych czasów. Grill ma przede wszystkim przedstawiać bogactwo osoby go noszącej. Luksus, pieniądze i przepych to nieodłączne elementy hip hopowego środowiska w Stanach Zjednoczonych, dlatego nic dziwnego, że raperzy chcą emanować bogactwem. W sprzedaży są dostępne dwa rodzaje nakładek – tymczasowe oraz permanentne. Te ostatnie są w sposób trwały mocowane do naturalnych zębów, natomiast nakładki tymczasowe mogą być w każdej chwili zdjęte bez żadnego problemu. Słowo grill wywodzi się z motoryzacji, ponieważ w tej branży określany jest tym mianem element nadwozia samochodu. Pełni on funkcję dekoracyjną, ale również osłaniającą, ponieważ skutecznie chroni chłodnicę przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Grill na zęby jest całkowicie bezpieczny, jeżeli faktycznie jest wyprodukowany z metali szlachetnych. Należy pamiętać, że biżuteria na zęby powinna być stworzona z jednego typu metalu. Każdy rodzaj metalu charakteryzuje się innym potencjałem elektrochemicznym, dlatego może przyczynić się do powstania zapalenia błony śluzowej. Powierzchnia nakładek musi być idealnie wypolerowana, żeby nie kaleczyła dziąseł. Miejscem, w którym montuje się grill jest gabinet stomatologiczny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego specjalistę w sterylnych warunkach. Trzeba pamiętać, że każdy człowiek ma inną budowę szczęki oraz inne uzębienie, dlatego grill musi być idealnie dopasowany, żeby nie powodował dyskomfortu.

Grill na zęby- czy warto?

W Polsce jest stosunkowo mało osób, które zdecydowały się na grill na zęby. Na Zachodzie cieszy się to jednak bardzo dużą popularnością, a grill na zęby sam w sobie jest całkowicie bezpieczny. Jeśli ktoś ma wystarczająco dużo pieniędzy i jest to jego marzeniem to jak najbardziej warto spróbować. Dla osób niezdecydowanych przygotowane są także nakładki tymczasowe, które można usunąć, jeżeli się znudzą. Warto mieć na uwadze, że grill może być również wyłożony diamentami, które jeszcze bardziej podkreślą status społeczny takiej osoby. Grill musi być także idealnie dopasowane do szczęki, żeby nie powodowały żadnych problemów zdrowotnych.

Ile kosztuje grill na zęby?

Cena grillu wykonanego ze złota waha się od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Koszt jest uzależniony od jakości oraz ilości użytych materiałów. Do zdobienia najdroższych nakładek stosuje się zazwyczaj kamienie lub inne kamienie szlachetne. Jest to szczególnie popularne wśród celebrytów oraz gwiazd muzyki rap. Na aukcjach internetowych można również znaleźć tańsze odpowiedniki nakładek, ale z reguły są one słabej jakości, dlatego nie warto tracić na nie czasu. Nie powinno się również samemu nakładać złotych nakładek, ponieważ może to się skończyć różnymi groźnymi powikłaniami.