Bez kategorii

Ile kosztuje znieczulenie u dentysty? Odpowiadamy na to i inne pytania!

Znieczulenie wykorzystywane w zabiegach stomatologicznych jest dziś powszechnie stosowanym standardem, umożliwiającym komfortowe leczenie jamy ustnej. Jeżeli więc zastanawiacie się ile kosztuje znieczulenie u dentysty, to trafiliście na dobry artykuł! Dziś więc odpowiemy też na pytania takie jak to, czy znieczulenie u dentysty jest na NFZ i ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą! 

 

Czy znieczulenie u dentysty jest na NFZ?

 

Sytuacja w sprawie tego, ile kosztuje znieczulenie u dentysty na podstawie programu Narodowego Funduszu Zdrowia, wygląda następująco. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia znieczulenie jest gwarantowane w zakresie leczenia przy pomocy dostępnego koszyka usług. Oznacza to dokładnie to, że odpowiedzią na pytanie „ile kosztuje znieczulenie u dentysty na NFZ” jest dokładne zero złotych! Należy jednak pamiętać, że placówki realizujące swoje usługi na podstawie Narodowego Funduszu Zdrowia oferują także zastosowanie znacznie lepszych materiałów, jednak za uiszczeniem dodatkowej opłaty. Opłata ta może być jednak pobrana jedynie w momencie, gdy pacjent świadomie i dobrowolnie zrezygnuje ze świadczeń oferowanych przez NFZ. Powody takiej decyzji są różne, jednak do najpopularniejszych z nich należy… niechęć do długotrwałego oczekiwania w kolejce do stomatologa! Sami więc widzicie, że powody dla zmiany zaistniałej sytuacji potrafią być różne i niemal prozaiczne.

 

Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą?

 

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje znieczulenie ogólne u dentysty? Spieszymy z odpowiedzią! Samo znieczulenie ogólne w przypadku leczeniu uzębienia nie jest dobrym pomysłem w momencie, gdy stomatolog nie stosuje go na co dzień. Należy pamiętać o tym, że istnieje także uwydatnione ryzyko powstania ewentualnych komplikacji. Jeżeli chodzi o same koszty leczenia zębów pod narkozą, to często składają się one z dwóch nierozerwalnych części. Pierwszą z nich jest koszt wykorzystania znieczulenia ogólnego wraz z indukcją wziewną, realizowaną pod czujnym okiem anestezjologa (specjalisty od znieczuleń). Drugą częścią leczenia zębów pod narkozą jest koszt samego leczenie wad uzębienia powiększony nieraz nawet o 100%. Wynika to z dodatkowych działań, jakie podejmować musi stomatolog, aby poprawnie zrealizować leczenie. Należy jednak zawsze skonsultować koszt leczenia ze stomatologiem, gdyż każdy gabinet czy klinika ma własny indywidualnie ustalany cennik, który ma umożliwić dokładną ocenę nie tylko potrzeb, ale też i zasobności portfela pacjenta.

 

Leczenie zębów pod wpływem znieczulenia nie jest nowością, a wraz z rozwojem tego, jak prezentuje się dostępność znieczulenia dla wszystkich pacjentów, możemy tylko spodziewac się ich rozwojów! Nic więc dziwnego, że tak chętnie z niej korzystamy! Jeżeli więc także i wy obawiacie się leczenia w gabinecie stomatologicznym, powinniście poważnie zastanowić się nad jego wykorzystaniem! Zwłaszcza, gdy wiecie już, ile kosztuje znieczulenie na NFZ oraz znieczulenie ogólne!