Stomatologia zachowawcza

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe? – Fakty i mity

Uśmiech, który prezentuje się w sposób nienaganny, to zdecydowane marzenie wielu z pacjentów. Jest to znak tego, że nasze zęby są zdrowe i niejako znak tego, że ciągle dbamy o to, jak się prezentujemy. Nie sposób jednak nie zadawać pytań na temat tego, czy faktycznie wybielanie zębów jest zdrowe dla naszego organizmu? Nie pozostało więc nic innego, oprócz stworzenia ciekawego i merytorycznego artykułu na ten temat! Zastanówmy się więc: czy wybielanie zębów jest zdrowe?  Czy wybielanie lampą jest szkodliwe? Jak to wygląda w przypadku wybielania domowego? Sprawdzimy to w dzisiejszym artykule, traktującego wyłącznie o wybielaniu zębów i tym, czy wybielanie zębów jest szkodliwe!

Czy wybielanie zębów jest zdrowe?

 

Wybielanie zębów polega na pokryciu zębów specjalnym preparatem bogatym w nadtlenek wodoru, który aktywowany jest przez na przykład lampę. Jego aktywacja sprawia, że jest zęby stają się znacząco jaśniejsze, jednak ma to swoje minusy. Preparat ten podawany w formie żelu czy też pianki „wysusza” szkliwo zębów, co znacząco zwiększa jego podatność na działanie barwników pochodzących z pożywienia. To jednak nie pozwala odpowiedzieć na pytanie czy wybielanie zębów jest szkodliwe.

 

Ale jak to, skoro moje zęby stają się tak nieodporne na codzienną dietę, to faktycznie wybielanie zębów jest zdrowe? Otóż tak, gdyż efekt ten jest wyłącznie krótkoterminowy, co oznacza, że po upływie maksymalnie kilku dni przestaje on o sobie dawać znać. W takim momencie należy zastosować się do zaleceń stomatologa i nie konsumować produktów spożywczych o wysokiej zawartości barwników. Tymczasowo musicie więc zrezygnować na przykład z marchwi czy buraków. To nadal nie pomaga stwierdzić czy wybielanie zębów jest szkodliwe.

 

Pamiętajcie jednak o tym, że wybielanie zębów będzie możliwie najzdrowsze i najbezpieczniejsze w momencie, gdy będzie je realizować wysokiej klasy dentysta. Mogłoby się wydawać, że sposoby domowe, znacznie tańsze będą także skuteczne, jednak prawda jest całkowicie inna. Możecie znacznie zaszkodzić swojemu zdrowiu, stosując takie metody i to właśnie wtedy odpowiedź na pytanie, czy wybielanie zębów jest zdrowe, będzie przecząca. Zaufajcie doświadczeniu lekarza, a jeżeli nie macie funduszy na poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem nakładek wykonanych w gabinecie. Czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe w tym przypadku? Oczywiście, że nie!

 

Czy wybielanie zębów u dentysty jest szkodliwe? 

 

Zastanówmy się więc czy wybielanie zębów u dentysty jest szkodliwe? Otóż odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak, proste jak mogłoby się wydawać. Oczywiście każdy zabieg stomatologiczny jest dla ludzi, jednak faktycznie warto zapytać czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe? Należy pamiętać o tym, że wybielanie zębów nie powinno być stosowane zbyt często. Najlepiej jednak będzie, abyście to stomatolog wytłumaczył wam, czy wybielanie zębów jest szkodliwe. Wraz z tym. Jaka więc jest ostateczna decyzja na temat tego, czy wybielanie zębów jest szkodliwe — jeżeli jest stosowane zgodnie z zaleceniami lekarskimi i z nacechowaniem na zdrowie pacjenta — nie jest ono szkodliwe i co najważniejsze może pomóc w osiągnięciu ciekawych efektów estetycznych. A to przecież na tym wam zależy czyż nie?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wybielaniu zębów, odwiedź gabinet http://krolewska24.pl/stomatologia-estetyczna/