Bez kategorii

Jak powinna wyglądać dobra strona dla gabinetu?

Znaczna część gabinetów stomatologicznych ma stronę internetową — co jest bardzo dużym plusem. Przy projektowaniu strony internetowej ważna jest jej użyteczność, jednak w ostatnim czasie szczególnie ważne stało się zagadnienie “user experience”, czyli doświadczenie użytkownika. W obecnych czasach i skali konkurencji nie jest tak, że użytkownik za wszelką cenę będzie szukać informacji na temat gabinetu — jeśli coś mu się nie spodoba, najprawdopodobniej przejdzie na stronę konkurencji. W takiej sytuacji należy zawczasu zareagować i zadbać o wygląd i działanie strony internetowej. Dowiedz się jak powinna wyglądać dobra strona dla gabinetu.

 

Przejrzysta — informacje są łatwo dostępne

 

Strona dla dentysty wymaga przestudiowania procesu myślowego pacjenta, który wchodzi na stronę internetową gabinetu. Co powinno pokazać się jako pierwsze? Jakie informacje powinny zostać umieszczone w poszczególnych częściach strony? — to istotne informacje, które pozwolą ci zoptymalizować stronę na tyle, by była ona przejrzysta i łatwa w użytkowaniu. 

 

Przez pojęcie “przejrzysta” należy także rozumieć dobór kolorów czy czcionek i ich wielkości. Jeśli tekst okaże się zbyt mały, bądź też będzie nałożony na tło w zbliżonym kolorze — w takiej sytuacji nie można mówić o przejrzystości. Zadbaj o to, by użytkownik mógł w możliwie krótkim czasie uzyskać pożądane informacje.

 

Schludna — użytkownik ma pozytywne odczucia

 

“Pozytywne odczucia” to pojęcie bardzo subiektywne i związane z indywidualnymi preferencjami użytkownika. W tym obszarze należy kierować się między innymi ogólnymi opiniami i badaniami na temat tego, jakie elementy na stronach internetowych powodują w użytkownikach negatywne odczucia. Do tych elementów zalicza się m.in. automatycznie włączana muzyka czy wyskakujące pop-upy, których nikt nie lubi! Uprość budowę swojej strony i usuń z niej to, co mogłoby irytować potencjalnego pacjenta.

 

Zaktualizowana — z bieżącymi informacji na temat gabinetu

 

Nieaktualne informacje mogą być przyczyną rezygnacji pacjenta z usług gabinetu. Pacjent powinien otrzymywać na stronie gabinetu wyłącznie aktualne informacje — dlatego jej bieżąca administracja jest niezwykle ważna. Zadbaj o ten aspekt i spraw, że strona internetowa twojego gabinetu będzie przydatna.

 

Dopasowana do każdego urządzenia

 

W obecnych czasach mamy bardzo dużo urządzeń, które obsługują internet — co oznacza, że można przeglądać na nich strony internetowej. Z tego powodu warto zadbać, aby strona internetowa twojego gabinetu była pod tym względem dokładnie dopasowana do urządzeń osób, które ją odwiedzają. Wbrew pozorom osiągnięcie takiego stanu nie jest trudne — wystarczy odpowiednio zaprogramowany szablon, który sam wykryje model urządzenia i jego rozdzielczość, a następnie automatycznie się przeskaluje.

 

Lekka — taka, która ładuje się szybko

 

Użytkownicy nie lubią czekać! Usuń ze swojej internetowej zbędne zdjęcia, a co najmniej skompresuj je — na przykład wykorzystując wtyczkę Smush. Zadbaj o jej prawidłową optymalizację i czas ładowania.