Licówki porcelanowe – na ile lat?
Porady Stomatologiczne

Licówki porcelanowe – na ile lat?

Bardzo wiele osób ma duży problem ze zgryzem, a także estetyką zębów. Możemy jednak, wykorzystując takie metody, jak licówki, nie tylko zmienić wygląd zębów, ale także sprawić, że wszystkie widoczne ubytki zostaną błyskawicznie uzupełnione. Mamy do wyboru bardzo wiele rodzajów licówek i od tego, jakie wybierzemy, będzie zależała ich trwałość, ale także pielęgnacja.

Warto więc przed ich założeniem dowiedzieć się takich kwestii, jakie licówki spełnią nasze oczekiwania, a także przede wszystkim skupić się na tym, aby wybrać odpowiednią klinikę i specjalistę do ich założenia. Tylko dzięki temu będziemy w pełni zadowoleni z usługi, jaką uda nam się otrzymać i dzięki temu przez długie lata nie będzie konieczności wymiany licówek na nowe. Od momentu umieszczenia licówek będziemy więc bez wstydu uśmiechać się przez naprawdę długi czas.

Ile trzymają się licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe na ile lat, a także takie kwestie, jak sposoby ich pielęgnacji, to najczęściej pojawiające się pytania w każdym gabinecie, gdzie zabieg ich założenia jest wykonywany. Musimy wiedzieć, że przy odpowiednim dbaniu o licówki, a także w przypadku wyboru licówek porcelanowych, możemy liczyć na trwałość sięgającą od 12 do nawet 15 lat. Raz założone więc będą służyć świetnie, bez konieczności ich wymiany.

Jest to często jedyny sposób dla osób, które pragną pochwalić się pięknym, estetycznym uśmiechem, nawet jeśli do tej pory nie było to możliwe. Specjalista przed założeniem licówek będzie musiał spiłować pewną warstwę szkliwa i musimy mieć jednak świadomość, że zabieg nie będzie w żaden sposób odwracalny. Szkliwo nie ma bowiem właściwości odbudowujących i musimy mieć tego pełną świadomość jeszcze zanim zdecydujemy się na założenie licówek i błyskawiczną poprawę estetyki naszego uśmiechu, który w wielu przypadkach powoduje, że dana osoba cierpi na kompleksy i znacznie obniża się jej pewność siebie.

W przypadku założenia licówek możemy bardzo szybko poprawić wygląd uśmiechu i zębów. Najczęściej licówki naklejane są na zęby znajdujące się jedynie z przodu, jednak z powodzeniem możemy zlecić ich naklejenie nie tylko na jedynki, ale także na inne zęby znajdujące głębiej w jamie ustnej. Dzięki temu rzeczywiście będziemy mieć poczucie, że wszystkie widoczne w momencie uśmiechu zęby, prezentują się świetnie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wybiera właśnie licówki porcelanowe, aby poprawić wygląd uśmiechu i sprawić, że przez dekadę prezentuje się świetnie. Dla wielu pacjentów to jedyny sposób, aby w końcu uśmiechać się bez wstydu każdego dnia.

Jak trwałe są licówki?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o wykonanie zabiegu, jest kwestia żywotności. Licówki porcelanowe na ile lat, a także takie kwestie jak dowiedzenie się, jak odpowiednio je pielęgnować, aby służyły długi czas w stanie nienaruszonym, to kluczowe kwestie, których powinniśmy się dowiedzieć, przed ich założeniem. Licówki porcelanowe to trwałość do nawet 12 lat. Możemy przedłużyć ich trwałość do nawet 15 lat, jednak wszystko zależy od tego, czy będziemy stosować się do wytycznych podanych przed specjalistę wykonującego zabieg.

To on powie nam, jakiej pasty używać, jaka szczoteczka okaże się najlepsza, jeśli chodzi o pielęgnację licówek, a także takich kwestii, jak unikanie zabiegów i wszelkich czynności, które mogłyby sprawić, że trwałość licówek zostanie znacznie zmniejszona. Musimy więc wiedzieć, że licówki porcelanowe na ile lat posłużą świetnie, zależy w dużej mierze od nas samych, bo to my będziemy zmuszeni obcować w nich na co dzień i o nie dbać każdego dnia, co jest kluczowe, aby prezentowały się w stanie nienaruszonym naprawdę długie lata.

Dlaczego licówka odpada?

Licówki porcelanowe na ile lat, to pytanie, na które powinniśmy odpowiedzieć sobie, jeszcze zanim zdecydujemy się na założenie licówek. W wielu przypadkach ta kwestia zależy od nas, bo powinniśmy myć je pastą, która nie będzie zawierała sody oczyszczonej w składzie. Bardzo ważną kwestią jest także dobranie szczoteczek do zębów z miękkim włosiem, które nie porysują porcelanowych licówek, a także w żaden sposób ich nie uszkodzą. Dbanie o higienę licówek należy także kontynuować, używając codziennie nici dentystycznej, która pomoże nam usunąć resztki pokarmów ze szczelin zębowych. To właśnie odpowiednia higiena, a także sprawienie unikanie urazów jest najlepszą metodą, która pozwoli nam na zachowanie licówek w formie nienaruszonej przez wiele lat.

Jest to bardzo ważne, bo tylko dzięki temu możemy oszczędzić swoje pieniądze, bo nie będziemy musieli wymieniać licówek na nowe, bo raz założone będą prezentować się doskonale przez wiele długich lat. Dużo zależy od tego, czy decydując się na licówki, wybraliśmy specjalistę, który nie tylko powie nam, jak mamy je pielęgnować, ale także odpowie nam na wszelkie pytania dotyczące ich trwałości. Licówki porcelanowe na ile lat, to jednak z pytań, jakie musimy zadać, jednak to nie wszystko. Kluczowa jest także kwestia ich pielęgnacji na co dzień, aby uśmiech pozostawał estetyczny przez długi czas.