ile-kosztuje-licowka-na-zeba
Stomatologia Estetyczna

Ile kosztuje licówka na zęba? Poznaj ceny.

O licówkach na zęby stało się głośno, gdy większość gwiazd z dużego ekranu nagle zyskała nieskazitelnie białe i równe zęby. Ocenie wiele gabinetów dentystycznych oferuje pacjentom licówki na zęba, które pomagają szybko osiągnąć wymarzony, piękny uśmiech. Mimo iż trzeba się liczyć z dość dużym wydatkiem, to jednak trzeba przyznać, iż jest to inwestycja warta swojej ceny. Dlaczego? Co warto wiedzieć o licówkach? Ile one kosztują i jakie są rodzaje licówek?

Co to jest licówka na zęba?


Licówki na zęba to specjalne płatki (przypominające strukturę zęba), które mocowane są albo do naturalnego zęba pacjenta, albo do korzenia. W niektórych przypadkach, gdy ząb pacjenta potrzeba usunąć, licówkę umieszcza się na korzeniu. Jest to świetny patent na to, by odzyskać piękny uśmiech, gdy w młodzieńczych latach straciło się ząb, lub gdy z wiekiem należało go usunąć.

Obecni specjaliści są w stanie licówki idealnie przypasować do naturalnych zębów pacjenta. Dzięki nim mnóstwo kobiet i mężczyzn odzyskało pewność siebie, gdyż po kilku wizytach w gabinecie posiada zęby, które są idealnie równe i śnieżnobiałe.

Rodzaje licówek


W większości gabinetów ceny licówek podane są za sztukę. Często przy uzupełnianiu wszystkich zębów licówkami, pacjenci mogą liczyć na korzystne rabaty. W wielu miejscach organizowane są nawet promocje w danych okresach na licówki. Wówczas można założyć je nawet o 25-30% taniej.

Wyróżnia się licówki kompozytowe, licówki ceramiczne, licówki porcelanowe oraz licówki ręcznie malowane. Licówki na zęba ceramiczne dzielą się jeszcze na licówki pełno ceramiczne, które wymagają jeszcze wyszlifowania oraz pełno ceramiczne, których nie trzeba już szlifować. Najdroższe i najbardziej komfortowe dla pacjenta są licówki pełno ceramiczne wyszlifowane.

Cena licówek na zęba


Wiele osób, którym stomatolog proponuje założenie licówek zadaje pytanie: ile to kosztuje? Trzeba bowiem przyznać, iż w zależności od miasta i standardu gabinetu stomatologicznego ceny te mogą się różnić. Najmniej za licówkę trzeba zapłacić 400 – 600 zł, najwięcej nawet i 2000 zł. Na uzupełnienie wszystkich zębów efektownymi, najlepszej jakości licówkami pacjent musi przygotować około 15 – 25 tysięcy złotych. W związku z tym, i wybór licówek jest duży (i różnią się one cenami) warto wiedzieć, w czym można wybierać.


W każdym gabinecie ceny ustalane są po tym, jak specjalista obejrzy jamę ustną pacjenta. Średnio jednak przyjmuje się, iż na licówkę kompozytową pacjent wyda od około 400 do 500 zł. Za licówkę ceramiczną trzeba zapłacić od 800 do 1100 zł. Za licówkę porcelanową ponad 1000 zł. Zdecydowanie najtańsze są licówki akrylowe tymczasowe, których koszt wynosi od około 60 do 70 zł. Trzeba jednak pamiętać, iż sprawdzają się one tylko na chwilę i nie poleca się ich pacjentom, którzy chcą upiększyć wszystkie swoje zęby.

Najbardziej popularne są licówki ceramiczne, które nie tylko efektownie wyglądają, ale które aż tak bardzo nie ingerują w naturalne zęby pacjenta. Większość sław w Polsce i na świecie zdecydowało się właśnie na to rozwiązanie, gdyż jest szybkie i długotrwałe. Już po jednej wizycie można wyjść z gabinetu z zupełnie innym uśmiechem.