Bez kategorii

Charakterystyka wypełnień onlay

Niezależnie od tego, czy wasz ubytek zębowy powstał wczoraj, tydzień temu czy też po kilka lat temu — musi on być bezwzględnie odbudowany z wykorzystaniem dostępnych rozwiązań protetycznych. Możecie jednak myśleć, że przecież nic takiego się nie stało — mylicie się. Jakiekolwiek uszkodzenie zębów, nawet odłamanie ściany zęba musi być naprawione umożliwia najszybciej! Jednym z najbardziej niedocenianych elementów protetyki jest wykorzystanie wypełnienia onlay. Czym ono jest i kiedy zalecamy jego wykorzystanie? Dowiecie się tego w ciągu następnych minut!

Z czego wykonane są wypełnienia onlay?

Onlay to wypełnienie na miarę, dostosowane do zęba pacjenta. Jest ono wykonywane z bardzo wytrzymałego materiału kompozytowego, odznaczającego się wysoką wytrzymałością na zniszczenia. Wszystkie dzięki temu, że materiał ten naświetlany jest przez specjalną lampę emitującą światło o odpowiedniej fali. Sam onlay wykonywany jest jednak w laboratorium protetycznym, co oferuje dwie zalety: przede wszystkim, jest on dostosowany do struktury naszego ubytku, a po drugie jest on niezwykle dokładnie i precyzyjnie wykonany!

Do czego jednak służy onlay? Otóż pozwala on na wypełnienie i odtworzenie punktów stycznych każdego zęba. Dzięki temu my możemy cieszyć się nie tylko pełnym uzębieniem, lecz również przywróceniem pełnej funkcjonalności narządu żucia. Dzięki onlay możliwe jest także przywrócenie właściwego zgryzu. Sam onlay jest bardzo odporny na codzienne użytkowanie zębów. Kiedy jednak można zalecać zastosowanie wypełnienia onlay? Sprawdźmy to w następnym akapicie!

Wskazania do wypełnienia onlay

Skoro padło już pytanie o wskazania do wypełnienia onlay, to warto je wymienić. Są one odpowiednim sposobem na wypełnienie rozległych ubytków w uzębieniu pacjenta. Onlay sprawia, że dochodzi do rekonstrukcji guzów zębów oraz właściwej okluzji. Unikniecie w ten sposób jakichkolwiek problemów ze zgryzem i czy nieprawidłowości w zakresie powierzchni żujących naszych zębów. Onlay jest także świetnym sposobem na odbudowę zęba zniszczonego po leczeniu kanałowych. Efekty zastosowania onlay są bardzo, ale to bardzo estetyczne i skuteczne — nie sposób z tego nie skorzystać, jeżeli jest to możliwe.

Ile kosztuje onlay?

Cena za onlay waha się od 300 złotych do nawet 1000 złotych polskich za sztukę. Jeżeli więc macie wątpliwości, to warto zapytać swojego stomatologa o dokładną wycenę. Pozwoli to na uniknięcie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie kosztów. Czy zdecydujecie się na wykonanie wypełnienia Onlay?