Bez kategorii

Wypełnienia Inlay — co to?

Jeżeli nie zadowala was, to jak prezentują się wypełnienia z materiału kompozytowego, mamy dla was coś całkowicie innego — wypełnienia inlay! To prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie dla pacjentów poszukujących unikalnych wrażeń estetycznych. Inlay, czyli wkłady koronowe są odpowiednie dla zabezpieczania powstałych ubytków zębowych. Aby jednak znacznie bardziej przybliżyć wam istotę wypełnienia inlay: omówimy samo inlay, jego plusy oraz kiedy wypełnienia inlay nie przyniosą pożądanych skutków.

Czym są wypełnienia inlay?

Same wypełnienia inlay to nic innego jak bardzo estetycznie prezentujące się uzupełnienia powstałych ubytków. Jak już wspomnieliśmy, są one niezwykle estetyczne i odwzorowują one naturalne uzębienie. Wypełnienia inlay sprawiają, że uzębienie jest bardzo estetyczne, a zarazem bardzo mocne i odporne na zniszczenia wynikające z codziennego użytkowania. Zamiast tradycyjnego kompozytu, stosowane jest połączenie kompozytu wraz ze złotem. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani opcją nieco droższą, to takie wypełnienia inlay wykonywane są ze specjalnej porcelany. Dzięki temu są one bardzo uniwersalne i zarazem wytrzymałe! Nic więc dziwnego, że coraz więcej stomatologów decyduje się na wypełnienia inlay!

Wypełnienia inlay — plusy

Wypełnienia inlay są niezwykle estetyczne… jednak to nie wszystko! Inlay jest także odporny na uszkodzenia oraz wszelkie odbarwienia pochodzące z codziennego użytkowania. Inlay to także technologia, która jest odporna na ząb czasu. Ich żywotność szacuje się na około 10 lat. To bardzo ważna kwestia, jeżeli chcemy cieszyć się pięknym i nienagannym uśmiechem. Słowo, jakie powinno wam się kojarzyć z wypełnieniami inlay to przede wszystkim funkcjonalność. Oczywiście to, że wypełnienia inlay są niemożliwe do odróżnienia od tradycyjnych wypełnień nie pozostaje bez znaczenia! Czy jednak zawsze można zastosować te uzupełnienia?

Przeciwwskazania do wypełnień inlay

Inlay nie może być stosowany w zaledwie kilku najważniejszych przypadkach. Przede wszystkim, wypełnienia inlay nie są dobrym pomysłem w momencie uzupełniania uzębienia w kłach czy siekaczach. Nie będą tam one spełniać swojej funkcji! Należy także pamiętać o tym, że inlay nie wykona swojej roli w leczeniu zębów wyjątkowo zniszczonych przez próchnicę. Jeżeli więc twoje zęby są tak podniszczone zalecany zdecydowanie się na inne rozwiązania protetyczne, takie jak korona lub most protetyczne. Poza tymi przeciwwskazaniami — inlay może być dla was! Czemu więc nie spróbować w ten sposób naprawić uszkodzonych zębów?