Stomatologia zachowawcza

Szczoteczki międzyzębowe — jak ich używać?

Oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych jest niezwykle ważne, gdyż to właśnie tak gromadzi się najwyższa ilość płytki nazębnej w skład której wchodzą między innymi bakterie czy resztki spożywanego pokarmu. Co ciekawe, dziś możliwe jest wybranie nie tylko samej nici dentystycznej

, lecz także innej ciekawe alternatywy, jaką jest szczoteczka . Dziś wcale już nie musimy decydować się wyłącznie na jedną dostępną opcję. Właśnie dlatego, w dzisiejszym artykule, dla waszego dobra omówimy wiele kwestii związanych z tym ciekawym rozwiązaniem, jakim jest szczoteczka międzyzębowa. Gdzie kupić szczoteczki międzyzębowe? Szczoteczki międzyzębowe — jak używać? Dowiecie się tego już w dzisiejszym artykule, traktujący właśnie o szczoteczkach miedzyzębowych, tak ważnych zwłaszcza przy leczeniu ortodontycznego!

 

Jakie szczoteczki między zębowe są najlepsze?

 

Szczoteczki międzyzębowe to jedne z najlepszych opcji dla dokładnego oczyszczania przestrzeni niedostępnych do usunięcia z pomocą tradycyjnego szczotkowania z pomocą szczoteczki. Dlaczego są one tak skuteczne? Otóż wszystko dzięki ich unikalnej budowie i stosunkowo niewielkich rozmiarach. Sprawiają one to, że w prosty sposób mogą one „wcisnąć” się w nieco mniej dostępne miejsca dzięki temu, że ich średnica wynosi około kilka milimetrów przez co mogą one efektywnie oczyścić nawet najbardziej wąskie miejsca przy uzupełnieniach protetycznych!

 

Jak używać szczoteczki międzyzębowe? To dość proste. Zamieszczamy ją z przodu przestrzeni międzyzębowej i przesuwamy ją wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu włosie szczoteczki oczyszcza wszystkie nagromadzone bakterie wraz z resztkami pokarmowymi. Traktujmy ten zabieg jaki dodatek do tradycyjnego szczotkowania, a nie jego zastępstwo. Żadna szczoteczka międzyzębowa nie zastąpi tego, abyśmy regularnie zajmowali się szczotkowaniem zębów! Po każdym użyciu takiej szczoteczki powinniśmy oczyścić ją, dzięki czemu będzie ona na nowo przydatna do użycia. Dla bezpieczeństwa, powinniśmy wymieniać te szczoteczki co około miesiąc, lub jak najczęściej Dzięki temu nie przeniesiemy bakterii do jamy ustnej.

 

Gdzie kupić szczoteczki międzyzębowe

 

Jeżeli wiecie już jak używać szczoteczki międzyzębowe, to warto także zastanowić się nad tym, gdzie je kupić. Na samym początku warto się zainteresować tym, aby uzyskać je od lekarza stomatologa i ortodonty. Często są oni w stanie zapewnić je w ramach leczenia. Poza tym, warto zainteresować się odwiedzeniem specjalnego sklepu ze sprzętem do higieny jamy ustnej. Ich ilość stale rośnie, co sprawia, że szczoteczki międzyzębowe są także znacznie łatwiejsze do uzyskania. Poza tym warto sprawdzić, czy w waszej lokalnej aptece nie znajdziecie takich szczoteczek. Jak widzicie, to nie takie trudne!

 

Mamy więc nadzieję, że wiecie już jak odpowiedzieć na pytanie szczoteczki międzyzębowe jak używać i wiecie jak poradzić sobie z ich użytkowaniem. To nie takie trudne jak mogłoby się wydawać plus z uwagi na to, że ich dostępność rośnie, podobnie jak ilość dostępnych rozmiarów szczoteczek!