Bez kategorii

Jakie słodycze są zdrowe?

 

Kto z nas nie lubi słodyczy? Naprawdę mała ilość z was jest w stanie zaprzeczyć temu, że od czasu do czas lubimy przekąsić sobie małe słodkie co nieco! To jednak bardzo niebezpieczne produkty, które powinniśmy raczej unikać. Dlaczego? Sytuacja jest całkiem prosta — wystarczy wspomnieć o tym, że słodycze wpływają na rozwój uzależnienia od cukru, ale też znacząco rozwijają choroby jamy ustnej, do jakich należy najbardziej znana z nich: próchnica. Na całe szczęście, nie jesteśmy skazani tylko na te słodkie przekąski, gdyż istnieje bardzo dużo ciekawych, zdrowych alternatyw do prostych kalorii, jakie oferują sklepy! Jakie słodycze są zdrowe? Co nazywamy zdrowymi słodyczami? Jak zrobić własne, całkowicie zdrowe słodkie przekąski? Dowiecie się tego po przeczytaniu dzisiejszego artykułu!

 

Co to są zdrowe słodycze?

 

Termin zdrowe słodycze jest niejako oksymoronem, gdyż słodycze same z siebie są czymś, co szkodzi naszemu organizmowi. Istnieją jednak pewne produkty spożywcze, które są znacznie mniej szkodliwe dla zdrowia, a nawet w niektórych przypadkach są całkowicie przydatne oraz pomocne dla naszego zdrowia. Jakie słodycze są zdrowe? Dla przykładu, do grupy słodyczy o zdrowym przeznaczeniu możemy zaliczyć gorzką czekoladę. Wbrew pozorom, pozwala ona na uzupełnienie apetytu na łakocie przez dostarczenie dodatkowych ilości potasu czy magnezu. Poza tym powinniście także rozważyć wykorzystanie owoców, takich, jak dla przykładu pomarańcze, truskawki, melony czy arbuzy. Dzięki nim możecie sobie nie tylko dostarczyć bardzo dużo wartościowych składników odżywczych, lecz także zastąpić sobie tę ogromną wyrwę, jaką spowodowały słodycze, a właściwie ich brak! Poza tym zainteresujcie się zakupem bakalii czy samych orzechów — to prawdziwie zdrowa i co najważniejsze — wartościowa przekąska. Mamy więc nadzieję, że wiecie już co to są zdrowe słodycze i jakie alternatywy możecie wykorzystać na co dzień w swoim życiu!

 

Jak zrobić zdrowe słodycze?

 

A więc wiecie już, jakie słodycze są zdrowe i co lepsze, jakie słodycze są świetną alternatywą dla tradycyjnych łakoci i przekąsek dostępnych w sklepach. Jednakże możliwe jest to, że spora część z was zechce stworzyć własne słodycze, które będą zdrowe! Najprostsze do przygotowania są ciastka czy batoniki wykonane z płatków owsianych, czy sezamu. Aby „skleić” je razem, warto skorzystać z dodania odrobiny miodu, czy ulubionych dodatku takich jak siana słonecznika, czy dyni. Zdziwicie się, ale jest to bardzo dobra i wartościowa alternatywa dla tradycyjnego zestawu słodyczy. Domowe słodycze są znacznie lepszym pomysłem niż zakup gotowców. Przede wszystkim są one mniej szkodliwe, lecz co najważniejsze, z uwagi na to, że widzicie co w nich jest, możecie być znacznie bardziej spokojni. 

 

Sami więc widzicie, że słodycze i przekąski, które są zdrowe, wcale nie są tak trudne do wykonania jak można byłoby się spodziewać. Z uwagi na to, że wiecie już jak zrobić zdrowe słodycze, mamy nadzieję, że skorzystacie z tej wiedzy!