Bez kategorii

Ile kosztują i czym są złote zęby?

Moda stale ewoluuje i jest to nieodłączny element rozwoju naszego społeczeństwa. Zmiany obejmują zarówno sposoby zachowywania się, jak i to, jak ludzie wyglądają. Coraz więcej nowych trendów władnie umysłami ludzi, a także coraz więcej staje się wtórne, czyli będąc popularnymi kiedyś, stają się popularne ponownie.

Jednymi z takich trendów są ile kosztują złote zęby. Złote zęby, niegdyś uosobienie wszelkiej tandety, a jeszcze wcześniej – ogromnego bogactwa – dziś znowu stają się popularne pozytywnie. Można je powszechnie zauważyć jako nakładki na zęby, czy też po prostu jako korony protetyczne wykonane w pełni ze złota. Pacjenci decydują się na nie, by nadążyć za konkurencją z showbiznesu i nie stać w tyle. 

Pacjenci zastanawiają się nawet na wymianą wszystkich, naturalnych zębów na takie, które są ze złota. I faktycznie – niektórzy tak robią! Warto jest wiedzieć, ile kosztują złote zęby i implanty zębowe, tak aby być lepiej przygotowanym na taką zachciankę.

Stare implanty zębowe a pozłacane nakładki na zęby

Wkłady koronowe wykonane ze złota nakłada się na implanty. Takie rozwiązanie stosuje się, celem całkowitego zastąpienia zęba. Nakładki, wykonywane na zlecenie pacjenta, to alternatywne rozwiązanie, zdecydowanie mniej inwazyjne od ekstrakcji zębów i zastępowania ich implantami.

Grillz, czyli nakładki, nakłada się prosto na zęby naturalne. Jest to popularne mniej więcej od lat 80 ubiegłego wieku. Wykonuje się go w zależności od zachcianki pacjenta, na przykład ze złota, można go wyłożyć także diamentami. W zależności od wyboru rozwiązania, może ono obejmować całe uzębienie, czy też jedynie pojedyncze zęby. 

Wbrew pozorom noszenie takich grilli nie prowadzi do problemów na tle zdrowotnym, o ile nosimy je stosunkowo nieczęsto i o ile są one dopasowane do naszej szczęki. Prawidłowo dopasowany grillz nie powinien sprawiać, że w naszej jamie ustnej pojawiają się skaleczenia, otarcia, zapalenia błony śluzowej i nie tylko.

Dodatkowo, stukając o zęby, grill na zęby może powodować ukruszenia, dlatego tak naprawdę im rzadziej nosimy taką nakładkę, tym lepiej dla naszego zdrowia. A tak naprawdę – wybierając nienoszenie, czyli całkowitą rezygnację, uwalniamy się od ryzyka powstania takich mikrouszkodzeń.

W kwestii tego, ile kosztują złote zęby. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztują złote zęby, to na pewno widzisz siebie jako ich posiadacza. Cena takich zębów jest uzależniona od ilości złota, którą będzie trzeba użyć do ich produkcji. Znany polski raper, który całą szczękę przerobił na taką ze złota, twierdzi, że za całość zapłacił 300 tysięcy złotych. Wydaje się to zawrotną sumą, ale czy nie o to w życiu chodzi, by czuć się dobrze ze sobą?

Złote nakładki na zęby – co na to dentyści?

Wiesz już, jaki jest koszt złotych zębów. W przypadku nakładek na zęby – wiesz także, że na krótki czas nie sprawią ci one żadnych problemów czy dyskomfortu. Niemniej jednak, ich długotrwałe noszenie może odbywać się ze szkodą dla ciebie i twojego uzębienia. Wobec tego noś je śmiało, ale nie za długo.