Implanty

Zalety implantów stomatologicznych

Ubytki w uzębieniu są problemem, który warto rozwiązać tak szybko, jak to możliwe. Niewypełnione luki w uzębieniu mogą przełożyć się na wystąpienie przykrych konsekwencji zdrowotnych. Pacjent ma do wyboru kilka dróg wypełnienia ubytków – jedną z nich są implanty stomatologiczne. Dowiedz się, czym są implanty stomatologiczne i dlaczego warto jest zdecydować się na ich wszczepienie.

Implanty zębów są wizualnie bardzo podobne do śrub. Ich główną funkcją jest zastąpienie korzenia zęba – stworzenie podstawy dla sztucznej korony zęba. Proces implantacji jest mało inwazyjny, a z racji wykonania pod znieczuleniem miejscowym – jest całkowicie bezbolesny. Użycie implantów niesie za sobą wiele zalet, których nie zaoferuje inne wypełnienie.

Walory estetyczne implantu zębowego

Implanty zębowe posiadają wiele zalet – zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych – w porównaniu do innych metod leczenia protetycznego. Ważną zaletą estetyczną jest zerowa widoczność użycia takiego rozwiązania. Implanty stomatologiczne są niewidoczne – są dokładnie pokryte przez tkankę. Aby mieć pewność, że obsunięcie linii dziąseł nie przełoży się niekorzystnie na walory estetyczne, warto zdecydować się na implanty cyrkonowe.

Zastosowanie implantów pozwala na montaż świetnie wyglądających koron, niczym nie odbiegających od naturalnych zębów. Przykładem koron, które można zastosować po wszczepieniu, są korony pełnoceramiczne, które wyglądają niemalże jak naturalny ząb.

Ten zabieg nie wymaga szlifowania zębów, co bywa konieczne w przypadku np. mostów protetycznych. Dzięki temu, zdrowe zęby nie utracą swoich walorów estetycznych i funkcjonalnych.

Implanty stomatologiczne nie są podatne na próchnicę. Jest to po części zaleta estetyczna – ciemne plamy na zębach stanowią zmorę wielu pacjentów. Warto jednak pamiętać, że nawet taka zaleta nie wyklucza konieczności dbania o higienę zębów.

Walory funkcjonalne implantu zębowego

Implant zębowy wyróżnia się stabilnością. Po procesie osteointegracji, implanty są bardzo stabilne i dobrze trzymają się w miejscu, w którym zostały umieszczone podczas zabiegu implantacji. Pacjent, który zdecydował się na zastosowanie implantów, nie musi bać się podczas gryzienia, przeżuwania twardych posiłków.

Leczenie implantami jest bardzo efektywne – przyjmują się one u znakomitej większości pacjentów, co czyni ten rodzaj leczenia opłacalnym i mało ryzykownym sposobem na wypełnienie ubytków w uzębieniu.

Dodatkowo, implanty stomatologiczne redukują proces zanikania tkanki kostnej, a także wzmacniają szczękę.